fot. Miłosz Wozaczyński | mmwstudio.com

przez ponad sześc lat wzbranialiśmy się przed blogiem. głownie dlatego, ze lepiej czujemy się opowiadając obrazem niż słowem. woleliśmy więc nie pisać sprawozdań na własny temat oraz relacji z własnej wspaniałości, a wynik naszej pracy pozostawić do oceny parom młodym.

z tego samego powodu również w mediach społecznościowych byliśmy raczej oszczędni w słowach.

wolimy by nasze filmy mówiły za siebie

nadal chcemy, aby tak zostało mimo, iż wreszcie „dojrzeliśmy” do blogowania.

tyle słowem wstępu.

 

witajcie na naszym  blogu. to jest nasz pierwszy oficjalny wpis! 🙂 jak już wspomnieliśmy na tych stronach, zamiast referować własne reportaże, podzielimy się okolicznościami w jakich powstały i opowiemy o ludziach, których spotkaliśmy w trakcie ich realizacji.

to dzięki nim dabstudyjne filmy zawdzięczają swój wyjątkowy (co często słyszymy) charakter  i klimat – każdy zupełnie inny.

kim są nasze pary, gdzie żyją, jakie maja pasje… wszystko to ma swoje odzwierciedlenie w naszych produkcjach.

nie będzie to jednak jedyna tematyka naszych wpisów. nasza walka ze stereotypem filmów ślubnych trwa. dlatego tez chcielibyśmy, aby ten blog po części pełnił również funkcje edukacyjną i mocno podkreślał w sieci to, co od lat powtarzamy podczas rozmów z naszymi parami – „krótsze filmy są ciekawsze!”

gdybym miał więcej czasu, napisałbym Ci krótszy list – Blaise Pascal

z tworzeniem dobrego filmu jest jak z napisaniem dobrego tekstu. krótszy jest zawsze lepszy, ale wymaga znacznie więcej pracy – wbrew pozorom.

ciągle z nami? świetnie! przejdźmy wiec do rzeczy!

pary planując ślub często rezygnują z wideo tłumacząc, że nie mają ochoty zamęczać siebie i rodziny kilkugodzinnym nagraniem. niestety wyobrażenie filmu ślubnego sprzed lat nadal pokutuje, a videofilmowanie oraz kamerzysta na wesele nalezą do najpopularniejszych fraz w google. o ile obecność profesjonalnego fotografa na weselu nie podlega dyskusji, to do filmowca pary młode maja już mieszane uczucia.  jednak filmowa relacja z jednej z najpiękniejszych chwil w życiu  – do tego poprzedzonej tak długimi przygotowaniami – wcale nie musi być długa czy nudna.

designer edit – film krótki, kreatywny, łamiący stereotypy

w usa czy wielkiej brytanii – skąd wywodzi się trend – taka realizacja nosi nazwę filmu designerskiego. od typowego filmu ślubnego rożni się tym, ze relacjonuje dzień ślubu w subtelny i artystyczny sposób. dyskretnie rejestruje, a później oddaje atmosferę i klimat dnia. bez zbędnego zamieszania wyłapie i przypomni Wam wszystko to, czego fotografie nie są w stanie (drżącego ze wzruszenia głosu, gromkich braw, muzyki,  jak tańczyliście…). rzadko jednak trwa dłużej niż 9 – 12 min.

tu zaryzykujemy stwierdzenie, że w polsce większość par wciąż nie jest przekonana do filmu ślubnego o podobnej długości. szanujemy to, jednak gorąco namawiamy do zapoznania się z tematem, gdyż taki reportaż łamie stereotyp filmu z wesela i u 100 procent widzów wywołuje pozytywne zaskoczenie.

w dab studio propagujemy ideę krótkiego filmu ślubnego i pokazujemy, ze taka forma jest naprawdę niezwykłą pamiątką – ciekawą opowieścią o parze młodej, którą ogląda się z przyjemnością. co więcej – historią, która zainteresuje znajomych, rodzinę, przyjaciół i nie spowoduje u nich nagłego ataku ziewania lub wywoła chęć przewinięcia do przodu.

na stronach tego bloga sukcesywnie piszemy rowniez jak powstają takie filmy ślubne (nie wideo). filmy do których pary wracają po latach i chętnie dzielą się nimi w sieci na każdą rocznice!

na koniec podsuniemy dość interesującą informację.

niemal wszystkie pary młode prędzej czy później żałują, ze nie zdecydowały się na film ślubny

no możne poza tymi, które  zobaczyły się na latającym dywanie 😉 nie musicie jednak wierzyć nam na słowo. sprawdźcie artykuł na the huffngton post –  jest to aż 98%! (wg badania WEVA International). według Weddina Magazine NOT HIRING A WEDDING VIDEOGRAPHER IS A BRIDE’S BIGGEST REGRETz naszego podwórka wykopaliśmy rowniez to: Czy braku filmu z wesela będziesz żałować? Prawdopodobnie TAK – sugeruje znana z bezpośredniości blogerka ślubna.

 jeśli planujecie wesele weźcie to pod uwagę. jak również to, ze nie musicie decydować się na ślubne wideo. możecie sobie sprawić naprawdę ciekawe kino.

Author

dabstudioblognet

skomentuj post

Your email address will not be published. Marked fields are required.