filmowanie ślubów, fotografia i film ślubny

fot. Miłosz Wozaczyński | mmwstudio.com

innymi słowy kinowej jakości obraz i dźwięk, ale przede wszystkim spójna historia.

sam termin „kinematografia ślubna” jest oczywiście kalką z angielskiego – wedding cinematography – do tego trochę kulawą i nie do końca trafną. nie zmienia to jednak faktu, że „wideo z wesela” może wyglądać jak produkcja z dużego ekranu – i nie jest to stwierdzenie na wyrost!

„Pełen profesjonalizm, a gotowy materiał jest tego dowodem. Świetna współpraca i kontakt. Wybranie Dab Studio było jedną z lepszych decyzji związanych z organizacją ślubu i wesela. Serdecznie polecamy!” Agnieszka i Robert – Gdańsk 

po pierwsze dlatego, że proces tworzenia i wykorzystywane narzędzia są w gruncie rzeczy podobne, a całość przemyślana. planowanie, zdjęcia i postprodukcja – na którą min. składają się montaż, obróbka dźwięku, korekcja barwna – to poszczególne etapy. w obu przypadkach zdjęcia wykonywane są  z myślą o montażu, a operator wie dokładnie w którym momencie – i co ważniejsze – dlaczego wciska przycisk REC. jedyna różnica jest taka, że film ślubny ma charakter reportażu, więc zamiast scenariusza jest szczegółowy plan dnia.

obraz i dźwięk są tylko nośnikiem. film to historia, którą opowiada i emocje, które wywołuje

po drugie jakość! zarówno obrazu jak i dźwięku! w chwili obecnej my „kamerzyści ślubni” mamy do dyspozycji sprzęt, który wykorzystywany był również przy wysokobudżetowych produkcjach filmowych czy telewizyjnych.

dla zainteresowanych lista produkcji, w których użyto aparatów

kamery typu cinema i aparaty – w połączeniu z najlepszej jakości obiektywami – dają ogromne możliwości kreowania obrazu. ścieżkę audio zapisujemy niezależnie od kamer, wielokanałowo i w najlepszej jakości – czyli tak jak to się odbywa na planie filmowym.

oczywiście drogie zabawki tylko pomagają operatorowi i montażyście, a efekt końcowy zależny  jest od ich umiejętności, kreatywności, doświadczenia i zgrania całego zespołu. nie tak dawno temu „kamerzysta na wesele” w żadnym wypadku nie mógłby uchodzić za filmowca. dziś – na cale szczęście – ta „subtelna” różnica jest przez pary dostrzegalna😉

„Wielkie dzięki za wymarzony reportaż z dnia ślubu! Film widzieliśmy już wielokrotnie wspólnie z różnymi członkami rodziny oraz znajomymi. Reakcja jest zawsze taka sama „to już koniec?!” 🙂 Gorąco polecam – profesjonalnie, kreatywnie, z pasją oraz dużą dozą cierpliwości. Zarówno efekt końcowy jak i współpraca z Dab Studio są na najwyższym poziomie.” – Agnieszka i Wojtek, Warszawa

dab studio naszym celem  jest, aby film oddawał klimat dnia, miejsca, a także charakter pary – nie tylko jako pary młodej. dodatkowo szczególna uwagę zwracamy na naturalność! nie kreujemy rzeczywistości, nie dyrygujemy, nie prosimy o duble! zamiast tego jesteśmy obecni i w pogotowiu, przez co wyłapujemy autentyczne momenty i reakcje. to właśnie z nich budujemy Wasze filmy ślubne .

jesteśmy tez ogromnymi wyznawcami maksymy

„mniej znaczy więcej”

a przekładając to na język filmu… treściwie i interesująco zamiast dużo i długo – również w przypadku tego bloga 😉

u niektórych już sama nazwa „film ślubny” wywołuje znudzenie i zażenowania, jednak kinematografia ślubna to zupełnie inne podejście do „videofilmowania”.

dziś, jako pamiątkę, możecie mieć nie „wideo z wesela”, lecz film z dnia ślubu!

„Jesteśmy niesamowicie zadowoleni ze współpracy. Tworzycie wspaniałe materiały, pełne wyczucia i kreatywności. Praca jest Wasza pasja, co widać w każdej sekundzie materiałów. Serdecznie polecamy,” Paula i Mariusz, Bydgoszcz

Author

admin

skomentuj post

Your email address will not be published. Marked fields are required.